توراروپا نوروزي|مجري مستقيم تور اروپا|تور اروپا
تور اروپا ارزان , تور اسپانيا , تور آلمان , تور اتريش , تور ايتاليا -تور دور اروپا سفر به ده كشور

برج ايفل

 

برج

 

، ، ، ، همه چيز در مورد برج ايفل – La Tour Eiffelهر هفت سال يك بار با استفاده از ۵۰ تن رنگ، ايفل را رنگ مي كنند. رنگ هايي كه به كار گرفته مي شود بسته به موقعيت متغير است، در حال حاضر رنگ ايفل تقريبا قهوه اي است.
برج ايفل كه در زبان فرانسه La Tour Eiffel ناميده مي شود، برجي فلزي است كه در فضاي يك سبز عمومي (Champ de Mars) در مجاورت رود سن (Seine) در پاريس بنا شده است. ايفل مرتفع ترين بناي پاريس، در زمره مشهورترين نمادهاي جهان است كه امروزه از مهمترين مراكز جذب توريست به شمار مي رود. نام ايفل در حقيقت برگرفته از نام گوستاو ايفل (Gustave Eiffel) طراح اين برج باشكوه است.
● اعداد و ارقام
برج ايفل با ۳۰۰ متر ارتفاع تقريبا معادل يك ساختمان ۷۰ طبقه مي باشد، با انضمام يك آنتن ۲۴ متري كه در بالاي آن قرار گرفته ارتفاع كلي برج به ۳۲۴ متر – يك ساختمان ۸۱ طبقه – مي رسد.
ايفل در سال ۱۸۸۹ به عنوان مرتفع ترين برج جهان بنا شد و اين عنوان را تا سال ۱۹۳۰ كه آسمانخراش كرايسلر (Chrysler) با ۳۱۹ متر ارتفاع در شهر نيويورك ساخته شد، حفظ كرد. امروزه ايفل، در كشور فرانسه پس از برج فرستنده Allouis Longwave با ۳۵۰ متر ارتفاع، در رده دوم قرار دارد، اما در شهر پاريس كماكان رتبه اول را به خود اختصاص داده است.
در اين بنا ۷,۳۰۰ تن فلز به كار رفته و وزن كلي آن ۱۰,۱۰۰ تن مي باشد. تعداد پله هايي كه به نوك برج منتهي مي شود تقريبا پس از هر بار بازسازي تغيير كرده، در ابتدا ۱,۷۱۰ پله وجود داشت، در اوايل دهه ۱۹۸۰ پس از اولين بازسازي، تعداد آنها به ۱,۹۲۰ رسيد و امروز نيز ۱,۶۶۵ پله در ايفل به چشم مي خورد.
بسته به دماي محيط اطراف، نوك برج ممكن است بر اثر انبساط فلزات، در قسمتي از برج كه به سمت خورشيد است، تا هشت سانتي متر تغيير مكان داشته باشد.
به منظور حفاظت در مقابل زنگ زدگي هر هفت سال يك بار با استفاده از ۵۰ تن رنگ، ايفل را رنگ مي كنند. رنگ هايي كه به كار گرفته مي شود بسته به موقعيت متغير است، در حال حاضر رنگ ايفل تقريبا قهوه اي است.
● تاريخچه
اين بنا بين سالهاي ۱۸۸۷ تا ۱۸۸۹ به عنوان ورودي يك نمايشگاه بين المللي (Exposition Universelle) كه به مناسبت يكصدمين سالگرد انقلاب فرانسه برگزار مي شد، در مختصات جغرافيايي ۴۸°۵۱′۲۹″N و ۲°۱۷′۴۰″E ساخته شد. ايفل در روز ۳۱ ماه مارس سال ۱۸۸۹ افتتاح شد و از ۶ ماه مه همان سال در معرض بازديد عمومي قرار گرفت.
سيصد كارگر با استفاده از تعداد سه ميليون و پانصد ميخ پرچ، ۱۸,۰۳۸ قطعه فلز ساختماني را به هم متصل كردند. عمليات ساخت چنين بنايي بدون شك با خطرات بسياري همراه بود، زيرا بر خلاف آسمان خراش هاي عادي، اين برج روباز و بدون طبقات مياني بنا شده و عملا به جز دو طبقه كه در پايين آن قرار دارد، چيز ديگري به چشم نمي خورد.
به دليل دقت و احتياط فراواني كه در ساخت بنا به منظور حفظ جان كارگران به عمل آمد، ساخت اين برج عظيم تنها يك نفر تلفات داشت، آنهم در زمان نصب آسانسوري كه توسط شركت Otis، بزرگترين شركت سازنده آسانسور در جهان، انجام شد.
از ابتداي قرن بيستم، تاسال ۱۹۰۹ كه در مجاورت ضلع جنوبي ايفل يك مركز راديويي دائمي ساخته شد، از ايفل به عنوان فرستنده راديويي استفاده مي شد. از سال ۱۹۵۷ اين برج جهت ارسال راديو و تلويزيون FM استفاده مي شود.
ايفل دو رستوران به نام هاي Altitude ۹۵ در طبقه اول (۹۵ متر بالاتر از سطح دريا) و Jules Verne كه يك رستوران فرانسوي بسيار گران قيمت مجهز به آسانسور خصوصي است، قرار دارد.
● تصوير زمين از بالاي برج ايفل
▪ رخدادها
ـ در سال ۱۹۳۰ با اتمام آسمانخراش Chrysler در نيويورك، ايفل عنوان مرتفع ترين برج جهان را از دست داد.
بين سالهاي ۱۹۲۵ تا ۱۹۳۴ تابلو هاي تبليغاتي شركت سيتروئن (Citroën)، به عنوان مرتفع ترين بيل بوردهاي جهان، زينت بحش سه وجه برج بودند.
ـ در سوم ژانويه سال ۱۹۵۶ قسمت بالاي برج طعمه حريق شد.
ـ در سال ۱۹۵۹ آنتن راديويي فعلي به بالاي برج افزوده گشت.
ـ در سال ۲۰۰۰ نورافكن هاي پر قدرت در برج نصب شد و از آن تاريخ تا كنون هر شب نمايشي از نورهاي رنگارنگ برج، برفراز آسمان شهر پاريس اجرا مي گردد.
ـ در ۲۸ نوامبر سال ۲۰۰۲ شمار بازديد كنندگان ايفل به ۲۰۰ ميليون نفر رسيد.
ـ در ساعت ۷:۲۰ بعدازظهر روز ۲۲ ژوئيه سال ۲۰۰۳، در اتاق تجهيزات فرستنده راديويي ايفل، آتش سوزي رخ داد و فرو نشاندن آتش ۴۵ دقيقه به طول انجاميد. خوشبختانه اين واقعه تلفات جاني به دنبال نداشت.
▪ ۷۲ نام
نام ۷۲ تن از دانشمندان و مهندسين فرانسوي كه در راه اندازي و ساخت اين پروژه همكاري داشته اند، بر روي برج حك شده است. روي اين حكاكي در اوايل قرن بيستم با رنگ پوشانده شد. در سال ۱۹۸۶ مجددا شركتي به نام (SNTE (d&#۰۳۹;Exploitation de la Tour Eiffel Société Nouvelle به بازسازي اين حكاكي پرداخت. شركت مذكور طي قراردادي با مقامات شهر پاريس مسئوليت اداره و نگهداري ايفل را عهده دار شده است.

امتیاز:
بازدید: 6
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۳ ] [ europenets2 ] [ ]

برج ايفل

برج ايفل
برج ايفل

تصور پاريس و حتي فرانسه بدون ايفل محال است. ايفل ۳۲۴‌متري با آن صف‌هاي عريض و طويل بازديد‌كنندگانش، بلند‌ترين ساختمان در پاريس و يكي از پر‌بازديد‌ترين بنا‌هاي يادبود در جهان است. «گوستاو ايفل» اين شاهكار را طي سال‌هاي ۱۸۸۷-۱۸۸۹ به مناسبت نمايشگاه جهاني و يادبود صدمين سال انقلاب فرانسه ساخت كه بعد‌ها به نماد فرانسه تبديل شد. دو طبقه‌ اول را با پله هم مي‌توانيد برويد اما براي طبقه‌ سوم كه صف‌هاي بلند‌تري هم دارد بايد از آسانسور استفاده كنيد. قدم زدن در بالاي آشناترين برج دنيا و گرفتن عكس‌هاي رنگارنگ از پاريس و پيچ‌و‌خم رود سن تجربه‌‍اي‌ست كه مي‌ارزد به خاطرش صف‌هاي طولاني را تحمل كنيد. از ايستگاه متروي «بير‌هاكيم» مي‌توانيد به ايفل برسيد.

۲ كليساي نوتردام

كليسا
كليساي نوتردام
كليسايي عظيم در قلب پاريس و نزديك رود سن كه ساختش دو قرن، از ۱۱۶۳ تا ۱۳۴۵ ميلادي، طول كشيده و زماني بزرگترين كليساي اروپا بوده. اسم كليسا و فضاي عجيب و جادويي‌اش بي‌اختيار ما را ياد گوژ‌پشت نتردامِ ويكتور هوگو مي‌اندازد؛ ناقوس‌زني كه در برج‌هاي دوقلوي ۶۹‌متري اين كليسا زندگي مي‌كرده. نوتردام با آن مجسمه‌هاي چوبي كوچك و بزرگ و ناقوس‌هاي غول‌آسايش، شاهكار معماري گوتيگ فرانسوي است؛ بزرگترين ناقوسش ۱۳ تن وزن دارد و سالي چند بار، از جمله در ۱۱ نوامبر، سال‌روز پايان جنگ جهاني اول، به صدا در مي‌آيد. اين كليسا پربازديد‌ترين مكان ديدني بدون بليط در پاريس است كه سالي ۱۳ ميليون نفر براي تماشايش مي‌آيند. از ايستگاه متروي «سيتي» به راحتي مي‌توانيد به نتردام برويد.

۳ طاق پيروزي

طاق
طاق پيروزي

آرك دو تريومفبزرگترين طاق جهان است، با ۵۰ متر بلندي و ۴۵ متر عرض كه ساخت آن در ۱۸۰۶ به دستور ناپلئون و به عنوان يادبودي براي پيروزي‌هايش شروع شد و در سال ۱۸۳۶ رسما افتتاح گرديد. اين بنا در ميدان «شارل دوگل» و در انتهاي غربي شانزه‌ليزه قرار دارد و مركز محور تاريخي پاريس محسوب مي‌شود. طاق پيروزي يابود سربازاني‌ست كه در طول تاريخ جان خود را در راه فرانسه فدا كرده‌اند؛ روي ديوار‌هاي آن نام فرماندهان ارتش فرانسه حك شده و يكي از سربازان گمنام جنگ جهاني اول هم همانجا به خاك سپرده شده كه به يادش هميشه آتشي زير طاق روشن است. روي بدنه‌ طاق، اشكال زنان و مردان فرانسوي تراشيده شده كه برهنه‌ در حال مبارزه با سربازان آلماني هستند. تراس اين بنا، چه شب و چه روز، چشم‌انداز خيره‌كننده‌اي به شهر و به ويژه خيابان شانزه‌ليزه دارد كه براي تماشاي آن بايد بليط تهيه كنيد. از متروي «پلس رويال- موزه د ‌لوور» مي‌توانيد به اينجا برسيد.

۴ موزه‌ لوور

موزه
موزه‌ لوور
موزه‌ لوور با آن هرم شيشه‌اي معروفش، بهشت موعود عاشقان تاريخ و هنر است؛ مشهور‌ترين و پربازديد‌ترين موزه‌ جهان كه بيش از ۳۵۰۰۰ اثر هنري، از دوران پيش از تاريخ تا كنون، در هشت بخش مختلف در آن نگهداري مي‌شود. ديدن لبخند ژوكوند موناليزا، لوح «حمورابي»، تكه‌هايي از تخت جمشيد و كتيبه‌ داريوش از كاخ آپاداناي شوش حتما هيجان‌زده‌تان خواهد كرد؛ بگذريم از اينكه بناي موزه خودش چقدر تماشايي و با‌شكوه است. بازديد از لوور وقت زيادي مي‌برد؛ فقط ۶۰ هزار متر‌مربع فضاي گالري‌هايش است، پس حتما كفش راحت بپوشيد و از قبل برنامه‌ريزي كنيد. پشت موزه باغ زيباي «تويلري» ا‌ست و روبروي باغ هم ميدان «كنكورد» قرار گرفته. از متروي پلس رويال- موزه د ‌لوور مي‌توانيد به موزه برسيد.

۵ كاخ شايو

كاخ
كاخ شايو

اين كاخ در ۱۹۳۷ به مناسبت نمايشگاه جهاني ساخته شده است. دو ضلع كناري كاخ و تراس بين آن‌ها چشم‌انداز بي‌نظيري به رود سن، برج ايفل و باغ‌هاي «تروكادرو» دارند. در ضلع شرقي كاخ، موزه‌ معماري و ميراث فرهنگي قرار دارد كه آثار حيرت‌انگيزي از معماري و هنر فرانسه را در۲۳۰۰۰ متر فضا و در سه طبقه نمايش مي‌دهد. در ضلع غربي، موزه‌ دريايي و موزه‌ مردم‌شناسي قرار دارند؛ موزه‌ دريايي سرگذشت نيروي دريايي فرانسه را از قرن هفدهم تا امروز روايت مي‌كند و موزه‌ مردم‌شناسي پيشرفت نژاد‌شناسي و جمعيت‌شناسي را نشان مي‌دهد كه البته تا سال ۲۰۱۵ براي بازسازي تعطيل است. كاخ شايو نزديك متروي تروكادرو است.

۶ باغ تويلري

باغ تويلري
باغ تويلري

تويلري از كاخ‌هاي سلطنتي كشور فرانسه در حاشيه‌ رود سن بوده كه در سال ١٨٧١ تخريب شد. دستور ساخت كاخ را در سال ١۵۵٩، «كاترين دو مديچي» به معمار برجسته،« فيليبرت دولورم» داد. تويلري در فرانسه به معناي كوره‌ي آجرپزي است؛ چون قبل از ساخت كاخ در اين محل كوره‌هاي آجرپزي فعاليت مي‌كردند، اين اسم را رويش گذاشتند. كاخ تويلري در ابتدا فقط ساختمان‌هايي كم‌عرض با سقف‌هايي بلند، يك حياط بزرگ و دو حياط كوچك داشت. بعدها، در سده‌ هفدهم ميلادي، «آندره لو نوتر»، كه طراح فضاي سبز لويي چهاردهم بود و باغ دهكده‌ «ويكنت» و «ورساي» را هم او ساخته، باغچه‌ها و باغ زيبايي را براي كاخ طراحي كرد و ساختمان‌هاي كاخ را هم توسعه داد، طوري كه ضلع جنوب شرقي تويلري به كاخ لوور متصل شد. باغ‌هاي زيباي تويلري، امروزه محل رفت و آمد و گردش پاريسي‌هاست.

۷ باغ لوكزامبورگ

باغ
باغ لوكزامبورگ

مجموعه باغ‌هاي مجللي در نزديكي دانشگاه سوربن كه تا قبل از انقلاب فرانسه مخصوص خانواده‌ سلطنتي بوده، اما امروز يكي از محبوب‌ترين تفريح‌گاه‌هاي عمومي‌ است؛ لوكزامبورگ با درختان بلوط و سيب و چمن‌هاي تر‌ و ‌تازه‌اش جاي مخصوصي در قلب پاريسي‌ها دارد. دو طرف گذرگاه باغ، مجسمه‌هاي شاهزادگان، ملكه‌ها و زنان مشهور فرانسه قرار دارد و داخل باغ اپراهايي براي عموم مردم اجرا مي‌شود. اينجا كندو‌هاي طبيعي عسل هم هست و در اواخر سپتامبر فستيوال عسل در آن برگزار مي‌شود. موزه‌ لوكزامبورگ هم كه در نارنجستان باغ قرار گرفته، نمايشگاه‌هاي هنري مختلفي برگزار مي‌كند. زمين بازي كودكان، سواري با اسب‌هاي پاكوتاه، بازي با قايق هاي بادباني در حوضچه‌ وسط باغ و نمايش‌هاي عروسكي هم چيز‌هايي‌ است كه بچه‌ها حتما در اين باغ دوست خواهند داشت. از متروي «سن سولپيس» يا قطار RER لوكزامبورگ مي‌توانيد به باغ برسيد.

۸ خيابان شانزه‌ليزه

خيابان
خيابان شانزه‌ليزه

مشهور‌ترين خيابان پاريس، فرانسه و شايد حتي جهان؛ بلواري در شمال غرب پاريس به طول ۱۹۱۰ متر كه با كافه‌ها، سينما‌ها، مغازه‌هاي رويايي و بوتيك‌هاي پر زرق و برقش، آشناي همه‌ مردم دنيا‌ست. شانزه‌ليزه بهشت مد و خريد است، آن هم از نوع سوپرلوكسش: گران‌ترين برند‌هاي جهان از جمله لويي‌ويتون، شنل و كارتيه اينجا جمع شده‌اند و بزرگترين فروشگاه آديداس جهان هم همين‌جا‌ست. اين خيابان بخش مهمي از محور تاريخي پاريس است؛ از يك طرف به ميدان شارل دوگل با بناي معروف طاق پيروزي منتهي مي‌شود و از طرف ديگر به ميدان كنكورد و باغ تويلري. شانزه‌ليزه از اواخر نوامبر تا اوايل ژانويه با چراغاني محشر كريسمس توصيف‌ناپذير مي‌شود؛ بي‌دليل نيست كه فرانسوي‌ها آن را «زيبا‌ترين خيابان جهان» مي‌نامند.

۹ سكره كور در مونمارتر

سكره
سكره كور در مونمارتر

كليساي «سكره‌كور» (قلب مقدس) ، دومين بناي مذهبي مهم پاريس بعد از نوتردام است كه روي تپه‌ «مونمارتر» در بلند‌ترين نقطه‌ پاريس، در شمال شهر، قرار گرفته. ساخت كليسا در ۱۸۷۶ شروع و در ۱۹۱۹ پس از پايان جنگ جهاني اول افتتاح شد. سكره‌كور با داشتن بزرگترين ناقوس فرانسه به وزن ۱۹ كيلوگرم و گنبد مركزي به ارتفاع ۸۳ متر، جزو شگفت‌انگيز‌هاي پاريس است. ۲۳۴ پله‌ي مارپيچ، شما را به اين گنبد مي‌رسانند كه از بالاي آن مي‌توانيد پانوراماي ۳۰ كيلومتري از پاريس ببينيد. البته جاذبه‌ي اين منطقه فقط كليسا نيست؛ گشت زدن در محله‌ مونمارتر يعني كشف فرهنگ غذايي مردم فرانسه: اينجا سوپرماركت ندارد، فقط خوار‌بار‌فروشي‌هاي محلي مي‌بينيد كه مهم‌ترين آن‌ها يك نانوايي است كه نان «كاخ اليزه» را تامين مي‌كرده و به عنوان «بهترين نانوايي پاريس» انتخاب شده. با قهوه خوردن در كافه «دو مولن» هم شبيه پاريسي‌ها مي‌شويد؛ اين همان كافه‌اي است كه «املي» در فيلم معروف املي در آن كار مي‌كرد. براي بازديد از گنبد بايد بليط تهيه كنيد.

۱۰ كاخ گارنيه- اپراي ملي پاريس

 

كاخ گارنياپ

كاخ گارنيه- اپراي ملي پاريس

يكي از با‌شكوه‌ترين آثار تاريخي پاريس كه در قرن نوزدهم توسط «چارلز گارنيه» و سپس يك معمار نا‌شناس ديگر طراحي شد. گارنيه را مي‌توانيم قلب تپنده‌ي هنر‌هاي نمايشي فرانسه بدانيم؛ نقاشي‌هاي افسانه‌اي كه طي زمان روي ديوار‌هاي داخلي بنا كشيده شده و اپراها، باله‌ها و كنسرت‌هاي موسيقي كلاسيك كه در طول سال‌هاي طولاني در آن اجرا شده، روح عجيب و راز‌آلودي به آن داده‌اند. در طبقه‌ اول در موزه‌ اپرا مي‌توانيد سه قرن لباس، پرده‌هاي پشت صحنه، پوستر‌ها و چيز‌هاي خاطره‌انگيز ديگر را ببينيد؛ در طبقه‌ دوم تالار نعلي‌شكل اپرا را با فضاي داخلي طلايي و صندلي‌هاي مخمل خواهيد ديد، نقاشي‌هاي روي سقف هم اثر «شاگال» هنرمند روس است كه صحنه‌هايي از ۱۴ اپرا را نشان مي‌دهد. اپرا از ۱۰ صبح تا ۴:۳۰ عصر براي بازديد باز است اما موقع تمرين‌هاي روزانه‌ يا جشن‌هاي عصر‌گاهي، بازديد از آن‌ ممنوع است. سعي كنيد قبل از ۱ بعد‌از‌ظهر برسيد يا وب‌سايت را چك كنيد. كاخ گارنيه نزديك متروي «اپرا» است.

امتیاز:
بازدید: 6
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۳ ] [ europenets2 ] [ ]

هتل هاي اروپا

 

هتل

بازار خبر: اروپا را مي‌توان خانه لوكس‌ترين و مجلل‌ترين هتل‌هاي دنيا ناميد. از بوتيك‌ها گرفته تا قلعه‌هاي بزرگ كه تبديل به هتل شده‌اند، همگي ميزبان ثروتمندان بزرگ و افراد خانواده‌هاي سلطنتي از نقاط مختلف دنيا هستند. اقامت در اين هتل‌هاي لوكس و گران‌قيمت از عهده هركسي برنمي‌آيد اما ديدار از آن‌ها به‌عنوان خاص‌ترين اقامت گاه‌هاي دنيا خالي از لطف نيست. در ادامه اين مطلب به معرفي لوكس‌ترين و مجلل‌ترين هتل‌هاي واقع در اروپا مي‌پردازيم.

هتل Abac در بارسلونا

اين هتل كوچك و جمع‌وجور در بارسلونا اسپانيا تنها ۱۵ اتاق براي پذيرايي از مهمانان دارد و در طراحي آن از هنرهاي معاصر به بهترين نحو استفاده‌شده است. اتاق‌ها دكوري با تم رنگ سفيد و بژ دارند و تمام روشنايي‌ها و پرده‌هاي اتاق‌ها با سيستم كنترل از راه دور عمل كرده و در هر اتاق يك سيستم صوتي پيشرفته از شركت Bang & Olufsen تعبيه‌شده است. از اسپا و حمام‌هاي ويژه تركي در كنار ديگر خدمات هتل مانند رستوران با رتبه‌بندي ميشلين نمي‌توان گذشت.

مجلل‌ترين هتل هاي اروپا

هتل Aldon Kempinksi در برلين

آلدون كمپينكسلي يك هتل كلاسيك و لوكس با تاريخچه‌اي غني است. در زمان جنگ جهاني دوم يكي از محبوب‌ترين و خاص‌ترين هتل‌هاي آلمان محسوب مي‌شده كه افراد مشهوري مانند چارلي چاپلين و جوزفين بيكر در آن اقامت داشته‌اند. ساختمان اصلي اين هتل در زمان جنگ جهاني تخريب شد اما بعدها با فروريزي ديوار برلين ساختماني جديد با سبك معماري يكسان با ساختمان اصلي در همان مكان بنا شد و به يكي از لوكس‌ترين هتل‌هاي آلمان و اروپا با ۳۸۲ اتاق مجلل و خدمات خاص به ميهمانان درجه‌يك تبديل گشت.

مجلل‌ترين هتل هاي اروپا

گرند هتل Villa Cora در فلورانس

يك هتل لوكس و تاريخي در جنوب مركز فلورانس كه در دهه ۶۰ قرن ۱۷ ميلادي توسط يك سرمايه‌دار آلماني به نام بارون اوپنهايم تأسيس شد و در سال ۲۰۱۰ مورد مرمت و بازسازي قرار گرفت. اين هتل بسيار مجلل درواقع بخشي از مجموعه هتل‌ها و اقامت گاه‌هاي معروف ريليو چاتو در اروپا است. خدمات ويژه‌اي مانند اسپا و استخر گرم در محيط باز اين هتل را به يكي از بهترين گزينه‌ها براي افرادي كه قصد اقامت در محيطي آرام و زيبا رادارند تبديل مي‌كند.

مجلل‌ترين هتل هاي اروپا

هتل d’Angleterre در ژنو

يكي از خاص‌ترين هتل‌هاي ژنو جزء لوكس‌ترين هتل‌هاي اروپا نيز محسوب مي‌شود. اين هتل اقامتگاه افراد مشهور سياسي و سرمايه‌داراني است كه بر اي انجام امور مختلف به اين شهر مي‌آيند. d’Angleterre درست در ساحل رودخانه ژنو واقع‌شده و دسترسي آن به مراكز تفريحي و فروشگاه‌هاي بزرگ شهر بسيار آسان است. اين هتل تنها داراي ۳۹ اتاق و ۹ سوئيت مجلل است كه هركدام از آن‌ها داراي يك اسپاي اختصاصي به همراه شبكه چندرسانه‌اي شامل دستگاه‌هاي پخش موسيقي آي‌پاد و تلويزيون‌هاي بزرگ ۴۶ اينچي هستند. در برخي سوئيت‌هاي آن نيز آثار هنري ارزشمندي به‌عنوان دكور قرار دارند.

مجلل‌ترين هتل هاي اروپا

هتل Merrion در دوبلين

هتل مريون دوبلين يك از لوكس‌ترين هتل‌هاي ايرلند و اروپا بوده كه در يك ساختمان تاريخي كه قدمت آن به قرن ۱۸ ام برمي‌گردد واقع‌شده و تعداد اتاق‌ها و سوئيت‌هاي اين هتل از رقيب خود شلبورن در دوبلين كمتر است بااين‌حال خدمات و سرويس‌هاي آن جز لوكس‌ترين‌ها محسوب مي‌شود. يك مركز ورزشي مجهز و فوق پيشرفته و باغي مجلل بر روي پشت‌بام از ويژگي‌هاي خاص اين هتل است رستوران پاتريك گيل باند؛ معروف‌ترين و گران‌ترين رستوران در كل ايرلند نيز در داخل اين هتل قرار دارد.

مجلل‌ترين هتل هاي اروپا

هتل Milestone در لندن

مايلستون به‌احتمال‌زياد معروف‌ترين هتل بوتيكي در لندن است. و بدون شك يكي از لوكس‌ترين هتل‌ها آر لحاظ خدمات و سرويس‌ها در اروپا نيز محسوب مي‌شود. هتل مايلستون دريكي از بهترين محله‌هاي لندن و در كنار محبوب‌ترين مراكز خريد اين شهر قرار گرفته. معروف‌ترين سرويس‌هاي اين هتل خدمات سونا و اسخر و اسپاي لوكس آن بوده و تمام خدمه هتل جزء زبده‌ترين افراد در سرويس دادن به مهمانان و مشتريان هستند.

مجلل‌ترين هتل هاي اروپا

هتل Bauer در ونيز

اين هتل با ۱۱۹ اتاق و سوئيت مجلل تنها ۲ دقيقه با ميدان سنت مارك در مركز شهر ونيز فاصله دارد. دكور بندي اتاق‌ها الهام گرفته از تزئينات قرون ۱۹ و ۲۰ ميلادي بوده و در هر اتاق يك سروسي حمام بزرگ و مدرن قرار دارد. ۲ رستوران بزرگ نيز در اين هتل قرار دارد يكي در كنار لابي بزرگ هتل با تزئينات سنگ مرمر و طلاو ديگري بر روي تراس هتل با نمايي از آبراه اصلي شهر.

مجلل‌ترين هتل هاي اروپا

 
امتیاز:
بازدید: 4
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۳ ] [ europenets2 ] [ ]

گردشگري قبرس

 

قبرس

جاذبه هاي قبرس

كشور قبرس سومين جزيره بزرگ درياي مديترانه مي باشد كه در شرق دريا قرار گرفته است و پايتخت آن نيكوزيا مي‌باشد. قبرس با مساحتي حدود ۹۳۰۰ كيلومترمربع تقريبا ۱٫۵ ميليون نفر جمعيت دارد. اين جزيره در سال ۱۹۶۰ به دو بخش قبرس شمالي و قبرس جنوبي تقسيم شده است. قبرس شمالي چيزي حدود ۲۰ درصد جمعيت كشور را تشكيل مي دهد و بخش ترك نشين مي‌باشد اين بخش در حاكميت كشور تركيه است و مردم آن مسلمان هستند اما بخش قبرس جنوبي با نام قبرس اروپايي شناخته مي شود كه ۸۰ درصد جمعيت را به خود اختصاص داده است. پايتخت قبرس در قسمت اروپايي قرار گرفته است، در اين قسمت جزيره، مردماني با دين يوناني ارتودوكس زندگي مي كنند كه جز اتحاديه اروپا قرار دارد.

نماي قبرس

قبرس

ساليانه بيش از ۲٫۵ ميليون گردشگر به جزيره قبرس سفر مي كنند، به همين دليل بيشتر درآمد اين جزيره برپايه جذب توريست مي باشد. اين كشور داراي ۶ ناحيه با نامهاي فاماگوستا، كايرنيا، لارناكا، نيكوزيا، ليماسول و پافوس مي باشد كه داراي جاذبه هاي گردشگري بسياري هستند، از جمله شاخص ترين جاذبه ها مي توان به موارد زير اشاره نمود:

پارك آبي آفروديت

اين پارك آبي كه به آفروديت مشهور است يكي از مكان هاي خوش بازديد و پر همهمه ي قبرس محسوب مي شود كه به علت وجود مجسمه ها و تنديس هاي بسياري كه به اسطوره هاي يونان بر مي گردد شهرت پيدا كرده است.

مكان و ابزارهاي بازي در اين پارك شامل سرسره و استخر و … همه به مكان هايي تفريحي و توريستي تبديل شده اند.

اگر به دنبال سرسره هاي آبي با اندازه هاي متفاوت مي گرديد مي توانيد آن را در پارك آبي آفروديت پيدا كنيد. شما مي توانيد يك روز تفريحي خود را كامل در اين مكان سپري كنيد و نگران ناهار و شام خود نباشيد چرا كه رستوران ها هميشه آماده خدمت رساني به شما هستند كه مي توانيد از غذاهاي جذاب اين مكان استفاده كنيد.

پارك آبي آفروديت قبرس

پارك

ساحل نيسي آياناپا

ساحل نيسي آياناپا، ساحل طلايي و دل فريب، آب آبي و بسيار شفاف را دارا است كه شب هاي رويايي و شگفت انگيزي را براي شما به همراه دارد. اين ساحل يكي از بهترين سواحل جزيره قبرس مي باشد و داراي انواع ورزشهاي آبي و غواصي است و امروزه يك مقصد محبوب گردشگري مي باشد. اين ساحل در زمره‌ي ساحل هاي شني است كه داراي تالالو طلايي شن ها و زيبايي هاي مثال زدني است در نزديكي اين ساحل جزيره اي وجود دارد كه كافيست كمي راه برويد تا به آن برسيد. در اين ساحل سرسره‌اي در بالاي قايق ساخته شده است كه شما مي توانيد از آن استفاده كنيد و همچنين يك جرثقيل هم در دور دستها مشاهده مي‌كنيد براي بازي پر هيجان بانجي جامپينگ.

ساحل نيسي آياناپا قبرس

درياچه

درياچه نمك لارناكا

در اين درياچه بيش از ۹۰ گونه پرنده مانند فلامينگوها در آن زندگي مي كنند. اين درياچه جز اولين مكانهاي ديدني هنگام ورود به قبرست مي باشد به دليل آنكه در ۲ كيلومتري فرودگاه قرار دارد. از زمانهاي قديم از اين درياچه نمك استخراج مي شده است. اگر شما در اواخر زمستان و اوايل بهار به اين منطقه بيايد حتما كوچ فلامينگوها را خواهيد ديد. در ميان اين درياچه مسجد حلاسلطان قرار گرفته است كه با درختان خرما احاطه شده است و منظره اي زيبا را به وجود آورده است. اين درياچه دومين درياچه نمك قبرس مي باشد كه از چهار درياچه با اندازه هاي مختلف تشكيل شده است

درياچه نمك لارناكا قبرس

درياچه نمك

كليساي رويال لارناكا

كليساي رويال در نزديكي دهكده پيرگا و در بزرگراه بين نيكوزيا و ليماسول واقع شده است. كليساي رويال يك كليساي كوچك و خوش ظاهر مي باشد و مقبره لوسيگنان مه در آن قرار گرفته است كه مربوط به قرن ۱۵ ميلادي مي باشد. در اين كليسا چندين نقاشي تاريخي وجود دارد كه اكثرا سبك فرانسوي دارند. پيشنهاد مي شود علاوه بر اين كليسا از صومعه Stavrovouni و دهكده حيرت انگيز و فوق العاده زيباي Agia Anna نيز ديدن فرماييد.

كليسا رويال لارناكا قبرسقلعه كانتارا فاماگوستا

قلعه كانتارا در ارتفاع ۶۳۰ متري در انتهاي رشته كوههاي گيرنه واقع شده است. كانتارا در زبان عربي به معناي پل و يا طاق بوده و به احتمال زياد در گذشته توسط مهاجمان عرب نامگذاري شده است. اين قلعه براي مقابله با متجاوزان سارجان ها از طرف بيزانس يا همان روم شرقي ساخته شده است. راه رسيدن به اين قلعه از سمت شرق كه داراي شيب كمتري است قرار دارد. وروديه اين قلعه در قديم توسط دو برج مستطيلي شكل محافطت مي شده است كه امروزه جز كاشي كاري هاي آن چيزي باقي نمانده است. ديوارهاي بيروني قلعه به دو برج به شكل نعل اسب متصل است كه بر شمال و جنوب قلعه نظارت كامل داشته اند.

كليسا

صومعه  Stavrovouniلارناكا

اين صومعه داراي منظره اي زيباي مي باشد كه با نزديك شدن به اين صومعه نمايان مي شود چرا كه اين كليسا بر روي يك تپه بنا شده و مانند قلعه قصه هاي پريان به نظر مي رسد. اين صومعه يكي از تاريخي ترين كليساهاي قبرس مي باشد و قدمتي مربوط به قرن ۴ بعد از ميلاد مسيح را دارا است، زماني كه سنت هلنا، مادر امپراطور قسطنتين كبير با يك صليب مقدس كوچك به اينجا آمد. اين منطقه داراي چشم اندازي مسحوركننده دارد و يكي از نقاط گردشگري مي باشد. بهتر است بدانيد ورود خانم ها به اين كليسا مجاز نمي باشد و  فقط مخصوص آقايان مي باشد.

صومعه

قلعه كانتارا فاماگوستا

قلعه كانتارا در ارتفاع ۶۳۰ متري در انتهاي رشته كوههاي گيرنه واقع شده است. كانتارا در زبان عربي به معناي پل و يا طاق بوده و به احتمال زياد در گذشته توسط مهاجمان عرب نامگذاري شده است. اين قلعه براي مقابله با متجاوزان سارجان ها از طرف بيزانس يا همان روم شرقي ساخته شده است. راه رسيدن به اين قلعه از سمت شرق كه داراي شيب كمتري است قرار دارد. وروديه اين قلعه در قديم توسط دو برج مستطيلي شكل محافطت مي شده است كه امروزه جز كاشي كاري هاي آن چيزي باقي نمانده است. ديوارهاي بيروني قلعه به دو برج به شكل نعل اسب متصل است كه بر شمال و جنوب قلعه نظارت كامل داشته اند.

قعله كانتارا

 

امتیاز:
بازدید: 5
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۳ ] [ europenets2 ] [ ]

ديدني يونان

گردنه

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها

منطقه ديدني

مجموعه: مكانهاي تاريخي جهان

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

اين كشور بيش از هزار جزيره دارد و قلمرو آن از جنوب درياي اژه تا وسط شبه جزيره بالكان امتداد يافته است. يونان يكي از محبوب ترين مقاصد گردشگري در دنياست. اين كشور اروپايي پرآفتاب با سواحل شني آرامش بخش و تاريخ باستاني غني هم شناخته مي شود كه تأثير زيادي بر جنبه هاي مختلف جامعه غربي امروز گذاشته است. با چنين گستره متنوعي از مقاصد گردشگري، هر كسي با هر سليقه اي از يونان لذت مي برد، از دوستداران تاريخ و باستان شناسي گرفته تا دوستداران تفريح و گشت و گذار. انتخاب زيباترين جاذبه گردشگري يونان تقريباً ناممكن است، به همين دليل در اينجا به ده مكان ديدني يونان اشاره كرده ايم:

۱جزيره سانتوريني (Santorini Island)

اين جزيره بدون شك يكي از زيباترين و رمانتيك ترين جزيره هاي دنياست. غروب اعجاب انگيز آفتاب، خانه هاي تمام سفيد سنتي و مناظري نفسگير از اقيانوس چيزهايي هستند كه اين جزيره را خاص مي كنند. براي رسيدن به دهكده معروف اين منطقه با خانه هاي تمام سفيدش كه روي صخره ها ساخته شده اند، بايد به سمت Oia برويد. اكثر مغازه ها در اين منطقه كارت پستال هاي سانتوريني را مي فروشند و وقتي با چشم خودتان اين جزيره زيبا را ديديد، باور مي كنيد كه اين جزيره براي خودش بهشتي است.

ديدني

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۲پارتنون آكروپوليس (Parthenon Acropolis)

مكان هاي تاريخي نفسگير و شگفت انگيز فراواني در يونان وجود دارد، ولي اين مكان مهمترين ساختمان باقيمانده از يونان كلاسيك است و در آتن واقع شده است. اين سازه ويرانه هاي معبدي باستاني در آكروپوليس آتن است كه به رب النوع آتنا تقديم شده و چند ده سال قبل از سال ۴۴۷ قبل از ميلاد ساخته شده است.

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۳جزيره ميكونوس (Mykonos Island)

اين جزيره يكي از زيباترين جزاير درياي اژه است. با آنكه ميكونوس جزيره محبوبي براي مهماني و تفريح است، ولي زيبايي هاي سنتي و طبيعي آن هم كم نيستند. ميكونوس مجموعه اي از زيبايي هاي معماري منحصر بفرد سيكلاد در اطراف دهكده ماهيگيري دارد. خانه هاي تمام سفيد مكعبي شكل آنقدر نزديك بهم ساخته شده اند كه گويي هزارتويي از كوچه پس كوچه ها و خيابان ها تشكيل داده اند و فوق العاده فتوژنيك هستند. سواحل و پلاژهاي زيباي اين جزيره مناظر خوبي براي تماشاي غروب آفتاب ارائه مي دهند.

منطقه

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۴ متئورا، كالاباكا (Meteora, Kalabaka)

اين صومعه در قرن چهاردهم ساخته شد و حالا ميراث جهاني يونسكو شده است. مجموعه اي از شش صومعه بالاي برجك هاي ماسه سنگي به ارتفاع ۴۰۰ متر ساخته شده اند كه اين برجك ها در شمال غربي دشت تسالي در مركز يونان واقع شده اند. سكنه اين ساختمان ها براي پايين آمدن از اين صومعه ها مشكل دارند. در كل منظره و تجربه بازديد اين صومعه ها تجربه اي منحصر بفرد است.

منطقه

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۵ساحل ميرتوس، جزيره كفالونيا (Myrtos Beach, Kefalonia Island)

اگر مي خواهيد زيبايي هاي سواحل يونان را مشاهده كنيد، ساحل ميرتوس را فراموش نكنيد. اين ساحل در منطقه پيلاروس در شمال غربي جزيره كفالونيا واقع شده است. كنتراست بين آبهاي آبي روشن و ساحل سفيد درخشان منظره اي دلپذير پديد آورده است، به خصوص اگر اين منظره را از بالاي كوه ها و صخره هاي شيبدار مجاور تماشا كنيد.

جزيره

 

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۶جزيره رودز (Rhodes Island)

رودز يكي ديگر از جزيره هاي محبوب براي گذراندن تعطيلات است و پر از گردشگاه هاي پر شور و نشاط است و در عين حال زيبايي هاي طبيعي ممتاز زيادي دارد. در اين جزيره مي توانيد از سواحل ليندوس و سنت پلز ديدن كنيد و لذت ببريد. ليندوس بيشتر بخاطر آبهاي فيروزه اي و منظره دهكده سفيدش كه بالاتر از سطح ساحل قرار دارد، محبوب است. هر دوي اين سواحل شني و سفيد و فوق العاده زيبا هستند. ساحل آگاتي ساحل زيباي ديگري در اين جزيره است كه بخاطر آبهاي سبز زمردي و شن هاي نرمش مشهور است.

 

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۷جزيره ناكسوس (Naxos Island)

اين جزيره در جنوب يونان واقع شده و محل قرار گرفتن كوه زئوس است كه اسطوره ها و افسانه هاي زيادي در مورد آن شنيده شده است. اين منطقه كه گردشگران هنوز زياد با آن آشنايي ندارند، سبزترين جزيره در سيكلاد است كه كوه هاي بلند و دره هاي حاصلخيز دارد. سواحل آن جزو زيباترين سواحل يونان هستند و براي شنا، ورزش هاي آبي و استراحت عالي هستند. دهكده سنتي و تمام سفيد آن هم جزو جاذبه هاي اين جزيره محسوب مي شوند.

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

۸تئاتر دلفي، فوسيس (Delphi Theatre, Phocis)

دلفي هم سايت باستاني دارد و هم دهكده اي مدرن كه در جنوبي غربي كوه پارناسوس در دره فوسيس قرار گرفته است. تئاتر دلفي بالاي تپه اي رو به دره اي زيبا و در قرن چهارم ساخته شده است و حالا ميراث جهاني يونسكو محسوب مي شود. اين تئاتر به عنوان پرستشگاه و وحي گاه آپولو ساخته شد و ۳۵ رديف آن براي ۵۰۰۰ نفر تماشاگر جاي كافي دارد. در قديم از اين تئاتر براي نمايش، شعرخواني و رويدادهاي موسيقي استفاده مي شده است. زيبايي منظره اين تئاتر ارزش رفتن به اين مكان را دارد.

شگفتي‌هاي باستاني يوناني ها,يونان,جاهاي ديدني يونان

 

 

امتیاز:
بازدید: 4
برچسب:
:
[ 1396/6/22  ] [ ۱۳ ] [ europenets2 ] [ ]
[ ]
.: Weblog Themes By sitearia :.

درباره وبلاگ

نويسندگان
نظرسنجی
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت لغو عضویت
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 33
دیروز : 0
افراد آنلاین : 1
همه : 272
چت باکس
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
آرشيو مطالب
امکانات وب